До Ков’язького НВК сьогодні прибули члени організації "Пласт", які привезли з собою Вифлеємський вогонь.

Дата: 31.12.2021 12:05

Пластунів зустріли представники учнівського об’єднання “Джура”, вони й прийняли факел від гостей.

Як пояснили члени організації "Пласт", цей палаючий вогник є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.

Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра.

Гості також розповіли, що "Вифлеємський Вогонь Миру" — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Щороку австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту. Вперше Вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.

Опікувалась організацією заходу заступник міського голови Ольга Борщ. Вона привітала Ков’язьку молодь із прийдешніми святами та побажала здійснення мрій і задумів.