Збільшився розмір щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими

Дата: 02.12.2021 16:36

Фото без описуЗ сьогоднішнього дня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 01 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 000 грн до 6 500 гривень.

Цей вид медико-соціальних послуг фінансується Фондом, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Тож з 01 грудня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на ці медико-соціальні послуги щомісяця складає:

• спеціальний медичний догляд  – сума витрат на місяць 6 500 грн (розмір мінімальної заробітної плати);

• постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 250 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);

•  побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 625 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

Раніше ці витрати становили 6 000 грн, 3 000 грн і 1 500 грн відповідно.

Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у січні 2022 року за грудень 2021.