Гонтів Яр

З історії  села Гонтів Яр

З офіційних джерел і переказів старожилів  відомо, що назва нашого села Гонтів Яр пов’язана з військово-історичною подією в житті українського народу.  В 1768 році в період великого  селянсько-козацького повстання на Правобережній Україні,  відомого як Коліївщина, яким керували  ватажки  запорожець Максим Залізняк та уманець Іван Гонта,  розгромлені урядовими військами, залишки повсталих перейшли на Лівобережжя і тут, в лісових ярах, переховувались від переслідування, а потім і поселилися в цьому мальовничому краї.  Звідси, імовірно, і назва нового поселення на честь відважного ватажка Івана Гонти.  Доречі, з тих же переказів відомо, що  переміщення населеного пункту не відбувалося.

З часу заснування села Гонтів Яр це був вільний козацький хутір, селяни займалися землеробством, різними ремеслами.

В 1898 році було відкрито першу початкову школу;  в 1922 році організована одна з перших в повіті сільгоспартіль «Об’єднаний труд»; згодом,  в 1929 році на її базі створено  колгосп «Шлях Леніна», яким з 1953 по 1991 роки беззмінно очолював  Микола Гнатович Коверя. Під його керівництвом була створена потужна виробнича база, міцніла економіка господарства,  розвивалась соціальна  сфера.   За високі досягнення  і уміле керівництво М.Г.Коверя удостоєний найвищої нагороди – Золотої Зірки Героя Соціалістичної праці.

Нині наш Гонтів Яр, село на шляху, як влучно назвав його письменник - земляк  Віктор Гаман,  - один з найсучасніших, найупорядкованіших сільських населених пунктів Валківщини,  славний своїми людьми, які продовжують добрі традиції своїх  засновників та  попередників.

Адреса адмінприміщення старостату:

село Гонтів Яр вулиця Першотравнева буд. 1

перелік працівників:

староста  Корсун Людмила Миколаївна          0679761191

спеціаліст  Шапошник Ольга Миколаївна

діловод       Солодовник Тамара Іванівна

електронна адреса       04398169@ukr.net

графік прийому громадян

щоденно з 8.00 до 17.00

перерва   з 12.00до 12.45

у п’ятницю та напередодні святкових днів з 8.00до 16.00

Особистий прийом громадян старостою кожного вівторка з 9.00 до 12.00

Послуги які можна отримати в старостаті:

- вчинення нотаріальних дій передбачених частиною першою ст.37, ст.40

Закону України «Про нотаріат» на території сіл старостинського округу.

- реєстрація/зняття  місця проживання фізичних осіб

- отримання довідок

- військовий облік військовозобов’язаних