Баранове

Із історії села Баранове

Баранове засноване у середині XVIII ст., назву свою отримало від урочища Баранового, де поселилися перші жителі. Як свідчить перепис 1864 року в селі налічувалося 40 дворів, в яких мешкали більше 300 осіб. Із початку заснування Баранового жили тут, так звані, державні  не кріпосні селяни, які мали свої земельні наділи. Працею на цих наділах вони забезпечували свої родини, у всіх були приблизно однакові статки.

Та після реформи 1861 року почалося розшарування селянства, у селах з'являються землевласники. У Барановому - М. Самілович.

У 1860 році завдяки будівництву залізниці  село активно розвивається, кількість жителів зростає. Разом з тим загострюється і соціальна нерівність, що призводить до стихійних бунтів селян. Масштабним для села було повстання у 1905 році. Пережило село події 1917р, громадянську війну, колективізацію.

Пам'ятна дата для села - 1929 рік - заснований колгосп "Перше Травня". За спогадами старожилів,  саме колгосп як міг підтримував селян у 1932-1933рр. Люди розповідали, що виживали завдяки колгоспному кулішу, який варили із зерновідходів . А ще колгосп кілька років утримував притулок-патронат для дітей, чиї батьки не пережили голодомору.

Адреса  адмінприміщення: с. Баранове,вул.. Центральна,28, Богодухівського району, Харківської області

E-mail: 04398130@ukr.net,

тел: (05753)  6-22-42

Працівники

Староста - Петренко Микола, моб:0999684100

Спеціаліст – Мізяк Оксана, моб: 0960136470

Діловод – Онищенко  Тетяна, моб: 0976683659

Графік прийому громадян

Вівторок з 9-00 до 12-00год.

Послуги, які можна отримати в адмінприміщенні старостату:

1. Вчиняє нотаріальні дії, передбачені  ч.1 ст.37, ст40 Закону  України  «Про нотаріат» на території села.
  2. Повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, передбачені Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» на території сіл громади;
  3. Видача довідок про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання:
  4. Видача  талонів на проїзд пільговим категоріям громадян;
  5. Отримання довідки-характеристики.
  6. Складання акту обстеження житлово-побутових умов;
  7.  Надається допомога у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування ( на отримання  субсидії, пільги, допомоги на лікування, поховання та ін..)