2016 рік

В січні 2016 року Валківська міська рада взяла участь в проекті «Підтримка розвитку громади зсередини», який координує Український інститут міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Учасниками проекту  від  міста  Валки був  розроблений проект по впровадженню роздільного збору ТПВ «Чисте місто – здорове суспільство».  Наступним  етапом  проекту був  відбір серед 12 міст і місто Валки ввійшли в п’ятірку кращих міст, а проект був оцінений експертами. 

В лютому Валківською міською радою було проведено спільне засідання робочої групи з експертами Українського Інституту Міжнародної Політики (УІМП) в рамках проекту, де було обговорено проблеми поводження з твердими побутовими відходами на території міста Валки, а також можливості запровадження роздільного збору ТПВ.

В лютому 2016 року Валківська міська рада активно долучилась до підготовки та подачі проектних заявок до обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». В 2016 році від міста Валки було подано до Конкурсної комісії 17  проектних заявок (в 2015 році було подано 1 проект від Валківської територіальної громади). В результаті обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» 9 отримали перемогу.

Міні-проекти, які  реалізовано в 2016 році:

  1. Комфорт, безпека і тепло – осучаснюють наше житло (Капітальний ремонт по заміні вікон у місцях загального користування в будинку № 10 по вул. Харківська) (Конкурсант: Ініціативна група мешканців будинку № 10 вулиці Харківська міста Валки);
  2. Ефективні вікна в оселі – економія в Державі (Конкурсант: Ініціативна група ОСББ «Наш дім – Валки»);
  3. «П’ять майбутніх енергоефективних будинків. Заміна дверей, вікон та ремонт покрівлі (капітальний ремонт по заміні вікон в місцях загального користування в багатоквартирному будинку по вул. Шевченка 22, 24, 26, 28, 30 та ремонт покрівлі)» (Конкурсант: Ініціативна група мешканців будинку по вул. Шевченка 22, 24, 26, 28, 30);
  4. «Спокійні за нас наші батьки – в садочку тепло всій дітворі (капітальний ремонт будівлі (утеплення фасаду) Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» (Конкурсант: Ініціативна група батьківського комітету ДНЗ «Веселка»);
  5. Чисте місто – здорове суспільство (Конкурсант: Ініціативна група мешканців міста Валки);
  6. Розділяти змалечку починай та в чистому місті проживай (Конкурсант: Валківська районна ГО Всеукраїнської ГО Союз жінок України «За майбутнє дітей»);
  7. Співцю відродження П.А.Грабовському – єдиний пам’ятник у світі (Конкурсант: Ініціативна група мешканців міста Валки);
  8. Комфортно на автобус чекаємо та в краще майбутнє вирушаємо (Конкурсант: Ініціативна група мешканців міста Валки);
  9. Окраса міста Валки – духовий оркестр (Конкурсант: Ініціативна група «Підтримка»).

В березні 2016 року Мінрегіон спільно з Німецьким агентством з енергозбереження Dena розпочинають проект: «Комплексна енергозберігаюча санація житлових будинків», в якому можуть взяти участь як власники будинків, так і ОСББ. Місто Валки не стало виключенням і також взяло участь в конкурсі модельних проектів. За підтримки Валківської міської ради, ініціативною групою мешканців ОСББ «Наш дім – Валки» було виражено зацікавленість на участь у програмі «Модельні проекти з комплексної енергозберігаючої санації житлових багатоповерхових будинків в Україні» та надано необхідні документи для участі в першій та другій фазі (квітень 2016 року) конкурсного відбору.

В травні 2016 року було розроблено та подано форми інвестиційних проектів регіонального розвитку до Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), а саме два інвестиційні проекти:  «Реконструкція будівлі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області за адресою: м. Валки, вул. Паркова, 19» та  «Реконструкція будівлі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області за адресою: м. Валки, вул. Торгова, 3».

Також було підготовлено проект з впровадження використання альтернативних джерел енергії «Енергоефективність – тепло й добробут у громадах» на українській та англійській мові.

За ініціативою та підтримкою Валківської міської ради, Валківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів взяла участь в благодійній акції «Моя школа», яка була організована Інтернет-журналом FAQinDecor, спільно з провідними українськими дизайнерами і фахівцями в різних галузях. Метою акції є здійснення капітального ремонту однієї із загальноосвітніх шкіл України, яка визначиться шляхом загального голосування. А якщо точніше – запуск процесу реформування освітнього простору і створення суспільного запиту на такі зміни.

В проекті взяли участь 78 шкіл з 22 міст України. Однією із цих шкіл-учасниць була наша Валківська загальноосвітня школа.

В жовтні 2016 року Валківською міською радою спільно з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Благовіст-Валки» було розроблено та подано проектну заявку «Центр культурного розвитку молоді для внутрішньо-переміщених осіб та Валківської громади», в рамках конкурсного відбору проектів «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо-переміщених осіб», за підтримки Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Харківської обласної державної адміністрації.

Нажаль, участь в даних конкурсах проектів не мала позитивний результат, але однозначно дала змогу набути досвіду у підготовці проектних заявок для участі в різноманітних конкурсах проектів розвитку громад та грантових програм.

В листопаді 2016 року Валківська міська рада долучилася до проекту «Ресурсоефективні громади та інвестиції», організованого  ГО «Агенція інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності». Таким чином, місто Валки ввійшли в перші 14 громад України, які розпочали впровадження системи енергоменеджменту та моніторингу споживання енергоресурсів.