Інформує Валківське бюро правової допомоги

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО БОРОТЬБУ З БУЛІНГОМ

 

19 січня 2019 року набув чинності Закон України«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Законодавчим актом визначено поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановлено адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти.

Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема з застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

За булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин.

За цькування вчинене групою осіб або повторно протягом штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо Закон порушили особи віком 14-16 років, то каратимуть їхніх батьків: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо керівник навчального закладу не повідомить про факт цькування Нацполіції, то на нього накладуть штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або покарають місяцем виправних робіт з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

 

РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ СПОЖИВЧОГО КРЕДИТУ

Можливість продажу товару в кредит з відстроченням або розстроченням платежу, користується в наш час великим попитом. Товар, який вам сподобався, але на який вам не вистачає коштів, можна придбати відразу, не відкладаючи бажану покупку на тривалий термін. Наразі, більшість магазинів з продажу побутових товарів спростили процедуру купівлі-продажу товару в кредит. Тому, можливість взяти у банка гроші на купівлю товару в кредит, в тій чи іншій мірі, полегшує наше з вами життя.

Слід наголосити, що перед тим як укладати договір споживчого кредитування, необхідно уважно вивчити його умови, порядок розрахунків з кредитодавцем, а також звернути увагу на всі важливі нюанси прописані в договорі. Якщо ви вже після підписання кредитного договору та отримання коштів вирішили, що договір укладений на вкрай невигідних для вас умовах і переплата за кредитні послуги банку є для вас досить значною, то у такому випадку, ви маєте право «відкликати свою згоду на укладення даного договору».

Серед іншого, бажання повернути кредит може бути зумовлено поверненням в магазин товару, придбаного в кредит. Але у такому разі ви повинні пам’ятати, що кошти на купівлю товару видавав банк, тому, вам потрібно звернутися не тільки магазин, а і в банк, який дав вам кошти. Тобто, за своєю суттю, повернення або обмін товару неналежної якості, який було придбано в кредит, та розірвання кредитного договору – це незалежні одна від одної дії. Так, в першому випадку – стороною договору купівлі-продажу товару є магазин (продавець), а в другому випадку – стороною кредитного договору виступає банк (кредитодавець).

Отже, законом передбачено, що споживач має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від такого договору без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним кредитних коштів. Причини повернення можуть бути різні та не залежать від того чи продовжуєте ви користуватися приданим в кредит товаром, чи ні (товар може бути перепродано або повернуто в магазин).

Право на відмову від договору про споживчий кредит не застосовується лише щодо кредитних договорів, виконання зобов’язань за якими забезпечено шляхом укладення нотаріально посвідчених договорів, та щодо споживчих кредитів, наданих на придбання робіт (послуг), виконання яких відбулося до закінчення строку відмови від договору про споживчий кредит (протягом 14 календарних днів з дня укладення договору).

Отже, що необхідно зробити для розірвання договору споживчого кредиту?

  1. Про намір відмовитися від договору про споживчий кредит, споживач повідомляє кредитодавця у письмовій формі, шляхом подання відповідної заяви до закінчення встановленого законом строку в 14 календарних днів, з моменту укладення договору.
  2. Якщо споживач подає повідомлення не особисто, воно має бути засвідчене нотаріально або подане і підписане представником за наявності довіреності на вчинення таких дій.
  3. Протягом 7 календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від договору про споживчий кредит, споживач зобов’язаний повернути кредитодавцю грошові кошти, одержані ним згідно з цим договором, та сплатити відсотки за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою договором про споживчий кредит, а також сплатити вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту.
  4. Споживач, який порушив своє зобов’язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати кредитодавцю завдані цим збитки відповідно до закону.
  5. Крім того, якщо споживач вже здійснив декілька платежів за договором споживчого кредитування, то кредитодавець зобов’язаний повернути споживачу грошові кошти (комісію, інші платежі, сплачені ним згідно з договором споживчого кредитування), проте відсотки, які нараховані за кредитним договором, споживачу не повертаються.

Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що якщо споживач зрозумів, що помилився або поквапився з оформленням споживчого кредиту, відмовитися від договору споживчого кредитування та повернути сплачені ним грошові кошти можливо, але слід не зволікати, оскільки така можливість передбачена лише протягом 14 календарних днів з моменту укладення договору.


Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
   Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся  до Валківського бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Валки, вул.Харківська,2. тел. (05753) 5-26-88.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*