Про безкоштовні послуги правового характеру

ЗВЕРНЕННЯ

Під час проведення аналізу порушень прав осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД, осіб, які хворі на туберкульоз, представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, до яких належать: люди, які вживають ін’єкційні наркотики; секс працівники; чоловіки, які мають секс з чоловіками; позбавлені волі (затримані, підслідні, засуджені) та колишні ув’язнені, які входять до групи кінцевих бенефіціарів; жінки, які живуть з ВІЛ; підлітки, яких торкнулася епідемія ВІЛ було встановлено, що безпосереднє порушення прав вище перелічених осіб відбувається через їх дискримінацію пов’язану з хворобою чи приналежністю до певної соціальної групи.
Під терміном «дискримінація» розуміють навмисне обмеження прав частини населення, окремих груп чи індивідів за певною ознакою. Хвороба чи приналежність до певної групи людей може стати причиною того, що людину звільняють з роботи, не надають належної медичної допомоги, дитину виключають зі школи тощо.
Стигматизація – це упереджене, негативне ставлення до окремої людини чи групи людей, пов’язане з наявністю у неї/них якихось особливих властивостей чи ознак. Вона проявляється опосередковано через поширення в суспільстві негативного ставлення, що пізніше приводить до дискримі-нації, як прямого порушення прав.
Вищенаведені особи потребують кваліфікованої допомоги в разі порушення їх прав та інтересів, тому ЧМГО «Чугуївська правозахисна група» готова надавати правовому допомогу таким категоріям населення.

З повагою,
Заступник голови ЧМГО
«Чугуївська правозахисна група» Р.Б. Лихачов

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*